30KVA Statik regülatör

Statik regülatör

Nedir bu Statik regülatör;

Elektrik voltajındaki dalgalanmaları çok hızlı bir şekilde hissedip daha önceden tespit edilmiş olan voltaj değerine otomatik olarak ayarlayan ve sabit elektrik voltaj çıkışı elde edilmesini sağlayan elektronik cihazlardır.

Teknolojisini sürekli geliştiren arge ve mühendislerimiz servo kontrollü mikroişlemi regülatörün yetersiz voltaj düzenleme hızlarına karşın yeni nesil regülatör teknolojisini beğeninize sunuyor.

Daha hızlı voltaj regülasyonu, daha küçük ebatlar, daha hafif sistemler, daha çok güvenlik ve koruma özellikleri için tercih ediniz.

Statik Regülatör

Statik regülatör fiyat

Statik regülatör fiyat

Servo regülatör sistemine göre 500kat daha hızlı voltajı ayarlıyor. Bu sayede ani enerji dalgalanmalarına karşı hassas davranan ve hata veren elektronik cihazlarınız bu ani voltaj değişimlerini hissetmeden FCM Statik regülatör sayesinde 220VAC yada 380VAA ye ayarlanmış voltajı kullanmanın güvenini yaşıyor. Yapı elektronik olarak dizany edildiği için static regülatör içerisinde bulunan yarı iletkenin ( tristör) tetiklenme zamanı kadar kısa bir süreçte voltajı nominal değerine ulaştırıyor.

statik-voltaj-regulator-block-diagram

Artık kesintisiz güç kaynağı gibi yüksek maliyetli sistemlere yatırım yapmadan voltaj düzensizlikleri nedeni ile oluşan arızalara kesin çözümler sunabilirsiniz. Çünkü FCM Statik regülatör online kesintisiz güç kaynaklarının sağladığı voltaj stabilizasyon değerine yakın istikrar sağlayabilir. Bir ups sisteminin yerini tutamayacağı kesin fakat maliyet avantajından yararlanmak ve bölgenizdeki voltaj koşullarını kısa araştırarak statik regülatör kullanarak çözebileceğiniz bir elektriksel sorunu çözüme kavuşturmak elinizde. Standart üretim modellerimiz ile 160 ile 250 volt aralığındaki değişimlere hızlı regülasyon sağlanır. Daha düşük voltaj alan bölgeler için 130 volttan veya 110 volttan gerilim yükselten modeller sipariş edebilirsiniz.
30KVA Statik regülatör

Statik regülatör, ürünlerimiz aşırı voltaj düşen bölgeler ve ani ve hızlı voltaj değişimlerinin yaşandığı yerler için siparişe göre özel tasarlanabilmektedir. Standart donanımda aşırı akım ve ani voltaj değişim koruması sunulmaktadır. Tüm ürünlerimiz en az bir kalite standardına sahip parçalar kullanılarak imal edilmektedir. Voltaj regülatörler özel antistatik boyalı kabinetler içerisinde imal edilmektedir.

Regülatör sistemlerinin en önemli özelliği voltajı otomatik olarak ayarlamasıdır. Statik regülatör ise bu voltaj düzenleme işini çok süratli bir şekilde yapmasıyla nam salmıştır.Kullanım alanına göre statik veya servo regülatör seçimi yapmak ihtiyaçla ilgilidir. Her alanda veya bölgede veya her makinada statik regülatör kullanımı zorunlu değildir.

Monofaze statik regülatör modelleri

10 kVA Statik regülatör, 15-20-25-30-40-50 kVA Statik regülatör şeklinde üretilmektedir.

SEMIKRON_tristör

Trifaze statik regülatör modelleri

30 kVA Statik regülatör 45-60-75-100-120-150-200-250-300-350-400-450-500 kVA statik regülatör şeklinde üretilmektedir.

Statik regülatör fiyatı fiyatları konusunda güncel ekonomik gelişmeler neticesinde değişikliler yaşanabilmektedir.

Aşağıda yaklaşık maliyetler hakkında bilgi mahiyetinde rakamlar bulunmaktadır.

Statik regülatör satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta; Hassasiyet oranı regülasyon hızı.

Satın aldığınız statik regülatörün gerçek bir statik regülatör olup olmadığını anlamanız elektrik elektronik konusuna yabancı bir müşteri için gerçekten bir muammadır. X marka statik regülatör 10.000 lira fiyat etiketine sahipken aynı özelliklere sahip olduğunu iddia eden başka bir marka aynı güçte ürün 4.000 lira fiyat etiketine sahip olabiliyor.Genellikle bu farkın bir kısmı için markanın fiyat politikası etken iken büyük bölümü teknolojik farklardan kaynaklanıyor. Statik regülatör aldığınızı sanarak elektronik donanımla göz boyama yapılmış neredeyse klasik regülatör voltaj düzenleme hızına sahip normal bir regülatör almış olabiliyorsunuz.

Monofaze statik regülatör fiyatları;

10 kva statik regülatör fiyatı  550.-$+kdv

15 kva statik regülatör fiyatı 750.-$+kdv

20 kva statik regülatör fiyatı  990.-$+kdv

30 kva statik regülatör fiyatı 1150.-$+kdv

Trifaze Statik regülatör fiyatları;

30 kva trifaze statik regülatör fiyat 1200.-$+kdv

45 kva trifaze statik regülatör fiyat 1450.-$+kdv

60 kva trifaze statik regülatör fiyat 1750.-$+kdv

Nihai fiyatlar için firmamız ile iletişime geçerek en avantajlı rakamları öğrenmeniz menfaatinize olacaktır. Statik regülatör sistemlerinde kullanılan elektronik kompanentlerin bir çoğunun ithal olarak ülkemize girişi yapıldığı için döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar fiyatları etkileyebilmektedir.

Trifaze statik regülatörlerinde faz başına düşen bağımsız dijital ekran vasıtası ile şehir elektriğinin durumu sistemden çekilen akım değerleri regülatörün çıkış akımı gibi parametreleri görmek mümkündür. Ek aparatlar vasıtası ile bilgisayar ile iletişim sağlanarak uzaktan yönetim opsiyonel olarak sağlanabilir. Üründe tristör olarak genel kullanım markası semikrondur. Nadiren temin edilemediği durumlarda muadil ürünler tercih edilmektedir.

Elektrik de dalgalanmalar yaşıyorum regülatör mü almam gerekiyor ? hangi regülatör almalıyım?

Regülatör seçimi kullanılacak elektrikli cihazlarınızın özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle ürün seçimi yaparken firmamızdan teknik destek almanız menfaatinize olacaktır.

feature-pic-1 Data center ve bilgi işlem merkezlerinde daha hızlı voltaj regülasyonu için FCM Statik voltaj regülatörlerini tercih edin arıza oranlarınızı düşürün. Mili saniye zamanda 220 volt veya 380 volt elde edebilirsiniz.

Statik regülatör fiyatları

Statik regülatör fiyatları

TSE ve CE standartlarına uygun elektronik kompanentler kullanılan ürünler uzun yıllar kullanıma uygun olarak dizayn edilmiştir.

Tam elektronik kartlı ve tristörlü sistem STATİK REGÜLATÖR kampanyalı fiyatlar stoktan teslim ürünler için hemen arayın.

MCC tristör

Tristör (SCR)

Tristör (SCR)

İhtiyacınıza en uygun statik regülatör çözümü için konusunda uzman teknik satış ekibimiz ile irtibata geçiniz.

Regülatör sistemlerimizde kullanılan ekipmanların kalitesi ve kapasitesi ürünlerimizin muadil markalara göre daha uzun süre ve verimli çalışmasını sağlayan en önemli etkendir.Kaliteli markalar tristör sayıları ve yüksek amper değerleri ile statik regülatörlerimiz daha düşük arıza oranına sahip çalışabilir.

statik regülatör

Servo Regülatör ve Statik Regülatör arasındaki farklar;
Maksimum giriş voltaj aralığı    220-440VAC  / 200-440VAC
Çıkış voltaj düzeltme hassasiyeti                         %1
Düzeltme sistemi                                 Varyak-Motor Thristor
Voltaj düzeltme hızı                                 200V/sn 5000V/sn
Cevap zamanı                                            100-300ms /20ms
Giriş akım harmoniği                                           ≤ 3 ≤ 2
Giriş/Çıkış frekans toleransı                           50Hz ± %5
Verim                                                                         ≥97
Distorsiyon (Lineer yükte)                                    ≤ %1
Distorsiyon (Non-Lineer yükte)                          ≤ %3
Crest factor                                                                 3:1
Çıkış gerilim toleransı                              220VAC(230VAC)±%1
Çalışma sıcaklığı                                                10˚C ~ 40˚C
Bağıl nem                                                     %90 yoğunlaşmamış
Akustik gürültü                                                ≤ 50dB ≤ 45dB
By-Pass                                                                    Mevcut
Aşırı yük koruması                                     %100-%125 yükte 10dk
Hareketli parça                                               Mevcut/ Mevcut değil
Faz koruma                                                       Opsiyonel/standart
Yüksek voltaj koruması                                  Opsiyonel /standart
İzolasyon transformatörü                                       Opsiyonel
Haberleşme                                                      RS232&RS485(Opsiyonel)
Çalışma süresi                                                        Kesintisiz
Bakım                                            Motor, varyak gibi hareketli parçalar bakım gerektirir./Hareketli parça içermez.
Giriş Çıkış Filtre                                           RFI-EMI Filtre(Opsiyonel)

3.5kva ve 5 kva modeller

monofaze statik regülatör

Geniş çalışma aralığı sunan monofaze statik regülatör ünitesi ile aşırı voltaj düşüşleri yaşanan şehir merkezinden uzak trafodan uzak veya kırsal bölgede elektrik ihtiyacı duyan bir çok kullanıcı için çözüm imkanı sunmaktadır. 80 volt seviyelerinden voltaj düzenleme teknolojisine sahip monofaze statik regülatör sistemleri her koşulda çözüm sunar.

Regülatör standart olarak sunulan aşırı akım ve gerilim koruma ünitesi ile donatılmıştır bu sayede kısadevre veya aşırı yüksek gerilim gelmesi durumunda enerjiyi tamamen otomatik olarak keser. Aşırı akım geçtiğinde veya yüksek voltaj limitlere tekrar geri girdiğinde regülatör otomatik olarak aktif hale döner.

Statik regülatör fiyatları mevcut ekonomik şartlara göre güncellenmektedir fiyatlar referans olması bakımında verilmiştir lütfen güncel fiyat bilgisi için firmamız ile iletişime geçiniz döviz kurlarındaki haraketler veya emtia fiyatlarındaki değişimler nedeni ile değişimler yaşanabilmektedir.

fcm iletişim

fcm iletişim

Statik regülatör fiyat

Statik regülatör fiyat

Add A Comment