Statik Regülatör

   Ülkemiz enerji koşullarında sabit elektrik voltajı alabilmek oldukça güç. Yapılan bir çok teknolojik düzenleme,alt yapı yatırımları, yeni santrallerin devreye sokulması,özel elektrik hatlarının tesis edilmesi vb bir çok yeniliğe rağmen enerji talebinde her geçen gün artan talep ve sabit stabil elektrik ihtiyacı devam ediyor.     Gelişen teknoloji beraberinde hassas elektronik cihazların daha kararlı elektrik voltajına ihtiyaç duymasına neden oluyor. Henüz bir ev veya küçük işletmeler için çok gerekli olmamakla birlikte birçok sanayi,sağlık,askeri,makine sektörlerinde statik regülatör kullanıma ihtiyaç duyulmaktadır. Hassas CNC’ler, Rontgenler, Emar, Tomografi cihazları, Lazer epilasyon cihazları, İPL Lazer için regülatör, Diyot lazer için regülatör, Diode ve Alexandrite lazer epilasyon cihazları için regülatör sistemleri, Ultrasonlar, Askeri amaçlı kullanılan cihazlar ve daha yüzlerce sistem düşük veya yüksek gelen elektrik voltajını hızlıca sabit 220 veya 380 volta ulaştıran bu teknoloji harikası statik regülatör sistemlerine gereksinim duymaktadır.

   Ürünler TSE, CE normlarına sahip elektronik kompanentler kullanılarak üretilmektedir. Bu sistemin daha uzun ömürlü olarak kullanımı açısından önemli bir unsurdur. Genel kullanım Semikron marka tristörler ile imalat yapılmaktadır. Cihazın dijital ekranı vasıtası ile elektriksel durumları sürekli kontrol edilebilir. Regülatöre giren şehir elektrik voltajının kaç olduğu, regülatörün düzenlediği ve çıkışa verdiği voltajın durumu ayrıca sistemden çekilen akım kapasitesi gibi parametreler dijital ekran vasıtası ile kontrol edilebilir.

FST Serisi 10-1500 kVA Trifaze statik voltaj regülatörü sistemleri

30 kVA Trifaze STATİK Voltaj regülatörü    

 1150.-USD+kdv

 

 Tam Otomatik Statik Voltaj regülatörü fiyatları

Statik regülatör ebatları ve regülatör boyutları için tıklayın.

Şimdi hemen bir statik regülatör satın almak isterseniz lütfen +90 216 611 0 511 numaralı telefonlardan bize ulaşın.

Trifaze statik regülatör modellerimiz ve regülatör teknik özellikleri için bilgi alabilirsiniz.

Statik regülatör fiyat

Statik regülatör fiyat

FST Serisi statik voltaj regülatörü çok geniş voltaj aralığında çalışabilir. Siparişe göre özel üretim yapılmaktadır. İhtiyacınıza en uygun voltaj yükseltici modelini tercih edebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. ev için statik regülatör mü almak gerekli? her alan için servo regülatör kullanmak yeterlimi? statik ve servo regülatör arasındaki farklar? vb bir çok sorunuz için bize ulaşabilirsiniz.

Çok ani voltaj değişimlerinin yaşandığı alanlarda kesinlikle statik regülatör kullanılması gerekmektedir. 

30 kVA Trifaze STATİK Voltaj regülatörü      1150.-USD+kdv

Voltaj regülatörü statik

Voltaj regülatörü statik

SEMIKRON_tristör

Statik regülatör fiyat

Statik regülatör fiyat

Statik Regülatör

Şehir şebeke voltajının çeşitli sebeplerden dolayı dalgalanması, ani düşüş ve çıkışlar yapması veya sürekli düşük ya da yüksek gelmesi regülatör kullanma ihtiyacı doğurmuştur.

Bilindik regülatör sistemleri arasında en yaygın olarak kullanılan servo voltaj regülatörleri bu ihtiyacı günümüze kadar kısmen karşılamış, ancak ilerleyen teknoloji ile gelişen elektronik, elektromekanik ve elektrikli cihazların elektrik ihtiyacını regüle etmekte yetersiz kalmaya başlamıştır. Bu cihazlar gelişirken elbette servo voltaj regülatörleri de gelişmiş ve yeni teknoloji ürünlerinin elektrik regülasyon ihtiyacını karşılar hale gelmiştir.

Statik regülatör fiyatları

Statik regülatör fiyatları

servo regülatör voltaj yükseltici

servo regülatör voltaj yükseltici

Servo Regülatör

Gelişen servo regülatörler içerisindeki adını aldığı ‘servo’ motorlu mekanik kontrol sistemini terk etmiş ve yerini yine adını sisteme veren ve içinde bu sistemin kullanıldığı ‘statik anahtarlara’ yeni tristörlere bırakmıştır.

Monofaze regülatör

Monofaze regülatör

Tristörlerle ve mikro işlemci kontrolü ile çok daha hassas, hızlı, verimli ve güvenilir bir sistem olan Statik Voltaj Regülatörleri monte edildiği enerji hattında tam regülasyon ve koruma sağlamakta ve bu işi diğer sistemlere göre 100 kat daha hızlı yapmaktadır.

Statik Regülatörler

Sektörde ilklere imza atan, ve sektörün lider kuruluşlarından olan FCM Regülatör laboratuarların da Türkiye şartlarına göre, Türk Mühendisleri tarafından son teknoloji ile geliştirilmiş ve imalatı yapılmakta olan FCM ürünleri diğer tüm muadil ürünlere göre hız, teknik, teknoloji, altyapı ve servis olarak farkını ortaya koymuş ve en kaliteli en modern ürünlerini yurt içi ve yurt dışı pazarına sunmuştur. Monofaze ve Trifaze olarak imal edilen regülatörler düşük arıza oranı ve üstün performansı ile müşterilerini memnun etmektedir. En düşük 5kva kapasiteden itibaren üretilen ürünler 2.000kva kapasiteye kadar ulaştırılmaktadır. Fabrikalar, hastaneler, Askeri tesisler,evler işyerleri akla gelen tüm elektrikli cihazlarınız için kullanımı tavsiye edilmektedir.

3MCC tristör

Sabit enerji kaliteli elektrik düzensiz voltajın oluşturduğu elektronik cihazlarda oluşan arızaların büyük oranda azalmasına yardım eder. Uzun vadede statik regülatör alarak yaptığınız yatırım size ekipmanlarınızın elektriksel sorunlar nedeni ile oluşturduğu arıza ve iş gücü kaybı maliyetlerini azaltarak kendi maliyetini çıkartmış olur.

3.5kva statik regülatör arka

3.5kva ve 5 kva modeller

monofaze statik regülatör

Tek fazlı ve üç fazlı olarak imal edilen statik regülatör sistemleri ile 3.5kVA kapasiteden itibaren tek fazlı olarak 50kva kapasiteye kadar çok düşük voltaj değerlerinden 220 volt seviyesine voltaj yükseltme işlemi yapılabilmektedir. Kırsal bölgelerde yaşanan aşırı düşük voltaj sorunlarınıza bu şekilde çözüm bulunabilir. Yüksek voltaj gelen yerler için koruma üniteleri ile donatılmış cihaz beslediği ekipmanları tehlikeli voltajın etkilerinden korur.

statik-3-lu

Gürültü içermeyen çalışma teknolojisi sayesinde ses sistemleri, hassas elektronik cihazlar, tıbbi makineler, askeri tesisler,evler, işyerleri veya fabrikalar gibi akla gelebilecek her alanda kullanıma uygundur,

Monofaze (tek faz giriş tek faz çıkış) statik regülatör üretim kapasiteleri 5-7.5-10-15-20-30-40kva kapasitelerde yapılmaktadır. Daha küçük kapasitede veya daha yüksek kapasitede talepleriniz için özel fiyat çalışması yapılacaktır. Bazı kva değerlerinde teknik olarak imalat yapılmamaktadır.

statik regülatör

Trifaze ( üç faz giriş üç faz çıkış) statik regülatör üretim kapasiteleri 22.5-30-45-60-75-100-120-150-200…2500kva kapasitelere kadar çözümler sunulmaktadır. Trifaze alt kapasitelerde ürün maliyetlerin birbirine yakınlığı nedeni ile özel sipariş ile müşteri isteği doğrultusunda yapılmaktadır.

Daha dengeli ve sabit voltaj.

Symbol of scales is made of stones on the cliff

Symbol of scales is made of stones on the cliff

7

Trifaze regülatör seçiminde mutlaka konusunda uzman satış ekibimizden fikir alınız. Örneğin trifaze hatta sahip standart elektrik tüketimine sahip bir daire için trifaze statik regülatör seçiminde yüksek kapasiteli ürün tercih etmeniz gerekebilir. Monofaze olarak 10kva bir daire için yeterli gibi olsada trifaze olarak 10kva yeterli olmayacaktır.

Trifaze hatta sahip standart özelliklere sahip bir daire için 30kva regülatör kullanımı ideal olur. Dengeli akım dağıtımı işlemi ile her fazdan eşit akım çekilmesi sağlanarak regülatörün performanslı bir şekilde çalışması sağlanacaktır.

Sistemlerde kullanılan yüksek kaliteli tristör alt yapısı ve kalitesi ile daha stabil ve hassas voltaj regülasyonu sağlanır.

Ürün çıkış voltajı 220 volt veya 380 volt değerlerinde ani yüklerde %1,5-2 seviyeler gibi çok düşük değerlerde salınım ile çalışmaktadır buda kullandığınız elektrik cihazlara çok daha stabil bir elektrik ulaşması anlamına gelir.

49b

Daha önce bahsettiğimiz gibi statik regülatör sistemi muadil voltaj regülatörlerine göre bir çok avantaja sahip bir elektronik cihazdır.Hızlı ve sürekli hareket eden voltaj değişikliklerine sahip alanlarda daha uzun süreli ve verimli kullanım imkanına sahiptir.

statik regülatör

Üstün koruma özellikleri ile FCM statik regülatör

Daha az arıza yapar. Ek koruma özellikleri ile daha güvenlidir. Sistemde oluşacak aşırı akım kısa devre gibi bir durumda bu durumu hemen algılayan mikroişlemci koruma devresini aktif hale getirir ve regülatör çıkışını keser bu sayede regülatör kendini korur ve arıza maliyetini kurtarmaya çalışır. Aynı şekilde şehir enerjisinde oluşabilecek bir ani voltaj değişikliği limit dışında yaşanan bir değer algılanırsa regülatör asıl işlevlerinden biri olan çıkışındaki sistemi koruma özelliğini yerine getiri ve çıkışı keser.

Bu özellikler itibari ile statik elektronik bir voltaj regülatörünün manuel yada otomatik servo sistem regülatörlere göre daha üstün koruma ve sürat özelliklerine sahip olduğu anlaşılmaktadır. Şuan için tek dezavantajı gibi görünen fiyat skalası zamanla tüketim adetlerinin artması ile makul ve tolere edilebilir değerlere ineceğinden şüphe yok.

en iyi statik regülatör fiyatları

en iyi statik regülatör fiyatları

Başlıksız-3

fcm iletişim